Špičková zahradní technika značky ECHO v Čechách

6. října 2013

Nabídka zahradní a komunální techniky na českém trhu se pro letošní sezónu rozrostla o další novinku. Unikátní technologie ECHO přináší na český trh vysoký výkon, nízké vibrace, hlučnost i emise. To vše ve vynikající japonské kvalitě.

Historie prémiové značky ECHO, vyráběné v Japonsku a USA společností YAMABIKO Corporation, třetím největším výrobcem na světě, sahá až do roku 1947. Není tedy v oblasti zahradní a komunální techniky žádným nováčkem.

„Jedná se o celosvětově velmi rozšířené a populární produkty vyhlášené svoji nekompromisní kvalitou, inovacemi a vývojem technologií na ochranu životního prostředí. Potvrzuje to mj. první pozice na americkém trhu, v Evropě jsou na špičce popularity například ve Francii, Itálii, Velké Británii,“ hodnotí kvalitu výrobků obchodní ředitel společnosti MOTOR JIKOV GREEN a.s. Daniel Šraga.

Společnost YAMABIKO Corporation je známá čistotou výrobních procesů. Vyrábí z ekologicky šetrných surovin, využívá patentované ekologicky šetrné pokovení vnitřních stěn válce motoru, významnou pozornost věnuje také vývoji energeticky úsporných a nízkoemisních motorů splňujících nejpřísnější emisní normy. Sortiment této japonské techniky nabízí motorové pily, křovinořezy, plotostřihy, foukače a postřikovače.

rozkres

Některé z předností značky ECHO

  • unikátní konstrukce horizontálního válce u řetězových pil (ECHO CS-280WES a CS-360WES), jejíž hlavní výhodou je extrémně nízká hmotnost mezi klasickými pilami, téměř srovnatelná s hmotností jednoručních pil, určených pro arboristy, a velice kompaktní rozměr vhodný pro práci v hustých porostech
  • velmi nízká úroveň vibrací a hluku = klidný chod s optimální výkonovou křivkou
  • vybavenost jedinečnými technologiemi G-FORCE či EFFORTLESS START s NO-KICKBACK systémem
  • HIGH TORQUE úhlový převod zajišťuje u křovinořezů 50% nárůst výkonu při nezměněné spotřebě paliva, hluku, vibrací atd. Tento nárůst je způsoben změnou převodového poměru z tradičních 1: 1,3 na 1: 2,07. Spolu s pětinásobným ložiskovým uložením zajišťuje maximální přenos krouticího momentu bez ztráty výkonu a pevnosti. Díky této technologii je křovinořez ECHO 30 cm3 srovnatelný s křovinořezy 40-45 cm3. Výhodou stroje ECHO však je nižší spotřeba paliva, hlučnost a vibrace motoru 30 cm3.

prevodovka