Martin Šustr – Člen stříbrného teamu

 

Martin Sustr

Připravili jsme pro Vás krátký rozhovor:

Jak dlouho se věnujete řezbářství a čím je to pro Vás zajímavé?
Od roku 1998 pracuji se dřevem. Z počátku jsem se věnoval opravám starých roubených staveb a stavbou nových. Kde jsem se setkal s různými okrasnými konci trámů,které bylo třeba napodobit či vyrobit nové.Při této práci jsem srostl s motorovou pilou a postupem doby jsem začal vytvářet svá první díla. Zprvu jen tak pro radost a po té i na zakázky. Od roku 2011 je řezbářství většinou mé činnosti. Fascinuje mne že můžu realizovat jak své vize tak i nápady mých zákazníků.

Proč jste se rozhodl vstoupit do ECCT a podpořit tak jeho fungování?
Při práci s motorovými pilami jsem vystřídal několik značek. Zhruba před rokem mne hodně zklamala pila známé značky, proto jsem se rozhodl zkusit pilu ECHO. Tato pila mne ve všech směrech nadchla. A nezůstalo u jedné. Vzhledem k tomu, že jsem se sám přesvědčil o kvalitách výrobku echo, jsem rád a je mi ctí být členem ECCT.

Krokous

Proč používáte pily značky ECHO? Jaké hlavní výhody v nich spatřujete?
Pily ECHO používám pro jejich spolehlivost, váhu a výkon. Musím pochválit i tvar a vyvážení, jdou do ruky.

Jaká je Vaše nejoblíbenější pila?
Rád pracuji se strojem CS-281WES, který vyniká především nízkou vahou a vysokým výkonem. Tyto vlastnosti jsou pro mou práci rozhodující. Zároveň se jedná o pilu, kterou bych doporučil začínajícím řezbářům, či pro prořezy na práci do lesa.