Petr Barták – Člen stříbrného teamu

Jak dlouho se věnujete řezbářství a čím je to pro Vás zajímavé?
Se dřevem rád pracuji vlastně už od mládí, ale řezbě motorovou pilou se věnuji teprve od května 2014.  Škoda, že jsem nezačal dříve… Miluji dřevo a fascinují mne možnosti, které práce s ním nabízí, ať už se jedná o uměleckou tvorbu, či praktické využití v běžném životě – nástroje, nábytek, trámové konstrukce a ostatní užitné stavební i bytové prvky, zahradní stavby a vybavení… Při řezání hlavně relaxuji.  Maximálním soustředěním na danou řezbu si čistím hlavu od běžného denního balastu.  V neposlední řadě se tím i trochu seberealizuji. Ale hlavně,  nesmírně mě to baví  a pokud se mi občas podaří udělat podařenou plastikou  radost i někomu jinému, tím lépe. Mám velkou chuť se v této oblasti dále rozvíjet a postupně zkoumat a posouvat své možnosti…

Proč jste se rozhodl vstoupit do ECCT a podpořit tak jeho fungování?
Členem stříbrného Echo carving týmu jsem se stal na popud svých přátel a rádců, Radka Smejkala  a  Janka Paďoura, členů zlatého týmu.  Dokud jsem tak neučinil, odmítali se mnou chodit na pivo. Nicméně jsem rád, že mohu reprezentovat výrobce nářadí, se kterým pracuji nejraději.

Proč používáte pily značky ECHO? Jaké hlavní výhody v nich spatřujete?
Jako každý trochu tvůrčí chlap  mám rád kvalitní, funkční a pohledné nářadí a nástroje. Ověřil jsem si, že výrobky ECHO většinu mých požadavků splňují. Podstatný je pro mě jejich výkon při zachování relativně nízké hmotnosti. Důležitou roli hraje i cenová dostupnost.

Jaká je Vaše nejoblíbenější pila?
Zjišťuji, že nejčastěji držím v ruce CS 281 WES osazenou různými lištami. Na hrubší řezy mi vyhovuje 501 SX.

Jakou pilu byste doporučil pro někoho, kdo začíná s uměleckou řezbou motorovou pilou?
Zatím se necítím být oprávněný komukoliv v této oblasti radit, ale domnívám se, že volbou CS 281 WES neudělá chybu začátečník ani zkušený profesionál.